झमक कुमारीले के-के पुरस्कारहरु पाए?

Toppokhim.com

कवि झमक कुमारी घिमिरे (Jhamak Kumari Ghimire) नेपाली कवित्री, लेखिक, र विचारक हुन्। उनले जन्म भएको थियो १३ असार २०३२ बि.सं. (२७ जून १९७५) मा धनकुटा, नेपालमा। झमक कुमारीले वामन प्रदीप जी द्वारा लेखित गुरु पूजा नामक पुस्तकलाई पूरा गर्न दिँदै सात वर्षकी उमेरमा हुरी भएकी थिइन्।

झमक कुमारीले अपाङ्गता भएपछि उनले कवितालाई लेखन गर्न सुरु गरे र तिनीहरूले उनका कविताहरू रचना गरेको नेपाली साहित्यमा विशेष महत्व प्राप्त गरेका छन्। उनको रचनाहरूले समाजमा अपाङ्गता, स्त्री उत्थान, मानवीय भावनाहरू, प्रेम, धर्म, राष्ट्रियता, भूमिका आदि विषयहरूमा लगातार छलफल गरेका छन्।

झमक कुमारीले अनेक पुरस्कारहरू प्राप्त गरेकी छन्, जसमा गोपाल श्रेष्ठ स्मृति पुरस्कार, मदन पुरस्कार, मदन साहित्य पुरस्कार, सर्वोच्च आर्यबटार शिक्षा पुरस्कार र अन्य महत्त्वपूर्ण पुरस्कारहरू समावेश छन्। उनकी रचनाहरू

सम्बन्धित पोस्ट
प्रतिक्रिया दिनुहोस
Loading...